Maszyna do szycia z overlockiem i jej zalety

No i wpadłaś po uszy… wiesz już, że znalazłaś własne hobby. Będziesz swoją własną projektantką, wizażystką i krawcową. Super!!! Gratulujemy! Oto wybrałaś najlepszy sposób, żeby się wyróżnić, podkreślić swój charakter i indywidualizm. Tylko wiesz dobrze, że bez odpowiedniej maszyny do szycia to hobby pozostanie w świecie marzeń.

Gdy igła z nitką nie wystarczą

One są idealne do przyszycia guzika, naprawy lekkiego rozdarcia, czy nawet cerowania (jeśli oczywiście jeszcze chcesz się w to “bawić”). Natomiast uszycie torby wymaga już maszyny do szycia, a w przypadku spódnic, szortów, spodni, czy T-shirtów niezastąpiona będzie maszyna do szycia z overlockiem.

Tajemniczy “pan overlock”

Na początku swojej drogi osobistej krawcowej pewnie zastanawiasz się, czym jest overlock, czy ścieg overlockowy. To nic innego, jak wykończenie pozwalające na zabezpieczenie materiału przed pruciem, czy siepaniem. I to jest jego największa zaleta. Maszyna do szycia z overlockiem jest zatem niezbędna w szafie każdego, kto myśli o szyciu ubrań. Znajdziesz ją np. na twojastronainternetowa

Estetyka

To druga niekwestionowana zaleta ściegu overlockowego. Bez niego nie osiągniesz takiego efektu, a uszyte przez Ciebie rzeczy, zamiast Cię wyróżniać, będą wyglądać, jakbyś zapomniała ich wykończyć. A przecież nie o to Ci chodzi, prawda?

Maszyna do szycia z overlockiem dla amatorów

Tak – właśnie dla Ciebie. Może tego jeszcze nie wiesz, ale na rynku istnieje maszyna do szycia wielofunkcyjna oraz maszyna overlock. Pierwsza jest dla Ciebie, jeśli szycie jest Twoim hobby, a nie źródłem zarobku. Łączy w sobie funkcje kilku profesjonalnych urządzeń, w tym także maszyny do szycia overlock, i pozwala w domowym zaciszu stworzyć projektanckie dzieło, które Cię wyróżni,

Maszyna overlock przyjaciel krawcowej

Drugie z wymienionych urządzeń przeznaczone jest dla wykwalifikowanych krawcowych. I nie chodzi o umiejętności, a raczej o funkcjonalność. Maszyna do szycia overlock pozwala wykonać kilka rodzajów ściegów, co więcej można w niej stosować grubsze nici typu mulina. Jednak służy tylko do wykańczania materiałów. Nie użyjesz jej w innym celu. A co więcej maszyna overlock jako urządzenie bardziej specjalistyczne i profesjonalne jest też droższe. Zatem jeśli chcesz tylko oddawać się swojemu hobby w domowym zaciszu, maszyna do szycia z overlockiem będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *