Jak uszyć zabawkę dla dziecka?

Zabawki i przytulanki w sklepach kuszą niezliczoną ilością kształtów. Kolorowe tkaniny przyciągają wzrok, a delikatny, ciepły materiał zachęca do głaskania i przytulania. Tak, wybór jest ogromny. Ale czy nie warto zainwestować troszkę czasu i uszyć coś od serca dla swojej pociechy. Tym bardziej, że tkaniny do szycia są właściwie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dobry sklep z tkaninami.

KROK 1 – odwiedź sklep z materiałami

Spokojnie nie musisz szukać na mapie i biegać po sklepach do późnego wieczora. Internetowy sklep z tkaninami znajdziesz w Internecie. Co więcej, zazwyczaj tkaniny do szycia są częścią asortymentu. A możesz od razu zaopatrzyć się w guziczki, nitki i inne ozdobne wykończenia, którymi wykończysz pluszaka. Ponadto kolorowe tkaniny możesz dobrać tak, żeby dopasować je do aranżacji pokoju dziecięcego. Dzięki temu nie tylko będą unikalne, ale także doskonale wpasują się w całość.

KROK 2 – znajdź szablon

Podobnie, jak sklep z materiałami w internecie aż roi się od sklepów z szablonami. Bez problemu znajdziesz tysiące różnych kształtów. Ale to możesz zrobić sam. Gwiazdka, koło, z którego kolorowe tkaniny pozwolą Ci wyczarować buzię kota, czy prosty misiek nie wymagają wielkich zdolności artystycznych. Dasz radę, uwierz!

KROK 3 – tnij i szyj kolorowe tkaniny

Szablon możesz narysować na kartonie, później w ruch puścić nożyczki – pamiętaj jednak, żeby zostawić jakieś 2 cm zapasu na szycie. Szablon przykładasz do wybranej przez Ciebie tkaniny do szycia (pamiętaj, żeby złożyć ją na dwie części, dzięki temu od razu wytniesz równy kształt przodu i tyłu). A teraz nie pozostaje nic innego niż szycie. Tutaj przyda Ci się maszyna do szycia, dzięki czemu połączenie będzie trwałe. Zostaw 2 cm, wypchaj pluszaka, zszyj do końca. Kolorowe tkaniny ozdób guzikami, które udawać będą oczy lub przyszyj inne kolorowe tkaniny imitujące uszy. I gotowe.

KROK 4 – Wywołaj uśmiech

I to właściwie koniec. Pozostaje Ci wręczyć kolorowego pluszaka synowi czy córce i patrzeć na radość w oczach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *