Czym się kierować przy wyborze tkanin bawełnianych?

Bawełna od wieków jest niekwestionowaną królową w świecie tkanin. Nic dziwnego, jest jednym z najbardziej naturalnych materiałów, który doskonale współgra z naszym ciałem. Jest także uniwersalna – materiały bawełniane wykorzystuje się do szycia ubrań (także tych dziecięcych), poduszek, obrusów, a nawet toreb. Co więcej, dzięki sile internetu obecnie tkaniny bawełniane online są dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Bawełna bawełnie nierówna

Przekonał się o tym każdy, kto choć raz skusił się na tani T-shirt bawełniany. Zapewne zaledwie po jednym praniu stracił swój wygląd. Wszystko przez to, że materiały bawełniane różnią się diametralnie od siebie, a ich jakość zależy od wielu czynników m.in od dojrzałości zbieranej bawełny, a tym samym długości nitek (im dłuższe, tym lepsze), metody zbioru, rodzaju włókien i metodzie ich obróbki. A to tylko kilka czynników.

Flanela bawełniana – zatem jak wybrać najlepszą?

Flanela bawełniana podobnie jak inne materiały bawełniane należy do najbardziej naturalnych tkanin. Dlatego idealnie sprawdza się na ubranka, piżamy i poszewki dla dzieci. Oczywiście najlepszą metodą jest organoleptyczna forma testu – poprzez zwykły dotyk. Dobra flanela bawełniana będzie miękka w dotyku, równa, a jeśli jest 100% naturalna (niestety) bardzo łatwo będzie się gniotła. Ponadto materiały bawełniane najwyższej jakości posiadają lekki połysk. Te gorszej jakości są matowe. Przyjrzyj się zatem dokładnie.

Tkaniny bawełniane online – jeśli nie mogę dotknąć?

Nic straconego. W tym przypadku kieruj się ceną. Pamiętaj, że za dobrą bawełnę trzeba niestety zapłacić drożej. Jeśli jednak chcesz wzbogacić swoją szafę o trwałe rzeczy, nie oszczędzaj. Po co Ci T-shirt, który ponosisz jeden sezon.  Kupując tkaniny bawełniane online możesz pokusić także o poszukanie informacji o rodzaju użytej bawełny. Za najlepszą uznawana jest bawełna egipska oraz bawełna Pima. I producenci zazwyczaj chwalą się, jeśli ich materiały bawełniane wytworzone są właśnie z tych.

Nie bój się zakupu online

Sklep internetowy to teraz standard. Naprawdę nie musisz się bać, że tkaniny bawełniane online Cię rozczarują. Zawsze możesz je zwrócić. A warto spróbować, żeby swoją szafę wzbogacić o dobrej jakości T-shirt własnego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *